کار کثیف نیک آهنگ کوثر در انتشار مکالمه تلفنی با مهدی هاشمی

با اینکه در این مکالمه نیک آهنگ خطاب به مهدی هاشمی تاکید میکند که این مصاحبه خبری یا علنی نخواهد شد اما نیک آهنگ این مکالمه را که ضبط کرده بود منتشر کرد. نیک آهنگ دقیقا کاری رو کرد که یک مأمور وزارت اطلاعات باید انجام میداد. در مورد رذالت نیک آهنگ کوثر هر چه گفته بشود باز هم کم است. از طرفی این مکالمه نشان میدهد مهدی هاشمی چقدر خام و بی تجربه است.

پس از شنیدن این مکالمه خیلی سخت میشود به نتیجه ای به غیر از سفارشی بودن آن رسید. سفارشی از طرف نهاد های امنیتی و اطلاعاتی حکومت ایران که توسط آدم فروش بی مقداری به نام نیک آهنگ کوثر به انجام رسیده است. نیک آهنگ برای توجیه این کارش حرف هایی زده است در مورد دادگاهی در کانادا که اگر این توجیهات را به مرغ پخته بگویید خواهد خندید.

این هم مکالمه مهدی هاشمی با نیک آهنگ کوثر که به تازگی از طرف نیک آهنگ منتشر شده است:

پی نوشت:

الف/  لینک این مطلب در بالاترین

ب/ نوشته ای در این رابطه به نقل از وبلاگ باران در دهان نیمه باز:

۱- فایل صوتی هیچ ارزش حقوقی ندارد. خود من دست کم سه نفر را می‌شناسم که می‌توانند صدای اکبر هاشمی را با همان ادبیات خودش چنان درآورند که جز با دیدن صورتشان آدمی باور نمی‌کند یکی دیگر است.

۲- ضبط صدای دیگران بدون اطلاعشان، ناجوانمردانه و غیر قانونی است. حتی اگر در یک مصاحبه رسمی و در حال ضبط باشد و مصاحبه شونده بخشی از حرفهایش را با قید “نقل نشود” یا همچو چیزی بگوید، انتشار حرفهایش قابل پبگرد قاونی است و از لحاظ حرفه‌ای ویران‌گر اعتماد به کسی که چنین کاری کند. جالب است که نه فقط نیکان اخطاری برای ضبط صدا نمی‌دهد بلکه در اواسط آن تاکید می‌کند که مکالمه خصوصی است.

۳- مهدی هاشمی (از این به بعد به فرض که صدای خودش باشد) با نیک‌آهنگ که از هیچ تحقیر و تهمت و ناسزایی علیه خانواده آنها فروگذار نکرده دوستانه برخورد می‌کند. علاوه بر این در همان چند ثانیه اول معلوم می‌شود که این گفتگو در ادامه یک سری گفتگوهای خصوصی و دوستانه قبلی است. نهایت پستی و بی‌شرافتی است که آدم از اعتماد دیگرانی که در جواب دشمنی‌هایش با او به گفتگوی دوستانه و خصوصی می‌نشینند چنین سو استفاده کند.

۴- یک کلمه از صحبت‌های مهدی هاشمی غیر منطقی و توهین‌آمیز نیست، سهل است ارج و ارزش او را نزد هر آدم بی‌طرفی که واقعا قادر به درک موقعیت خانواده هاشمی و ارتباطشان با اصلاح‌طلبان باشد بالا می‌برد.

۵- منتشر کردن چنین حرفهایی که از لحاظ حقوقی ارزشی ندارد ولی در مضحکه‌های مثلا قضایی ج ا ا ، جدا بر ضد متهم کارکرد می‌یابد مشمئز کننده است. هر کس چنین کرده شرمش باد. این دیگر قصه ی مسخره گیر دادن به آکسفورد و حمله‌های ناجوانمردانه به دکتر کاتوزیان به خاطر دانشجو بودن مهدی هاشمی در آنجا نیست که با مرور زمان، روسیا‌هی‌اش به زغال بماند. بازی با جان یک انسان است که حتی همین حرفهای خصوصی‌اش از تحلیلگران دلسوز جنبش سبز کم نمی‌آورد.

۶- نیک‌آهنگ باید به جد پاسخگو باشد. من – به رغم شاید نود درصد روزنامه‌نگارهای ایرانی- تا الان با او روابط نسبتا دوستانه و محترمانه‌ای داشته‌ام (همین دو سه روز پیش هم یک چت درباره‌ی یک مقاله تحقیقی درباره طنز ایرانی داشتیم) و در انتقادهای جمعی علیه او سکوت می‌کردم. اما این مساله قابل چشمپوشی نیست. مساله اصلا هاشمی نیست (هرچند که ضبط صدای کسی که در مقابل توهین و تهمت تو، با تو به گفتگوی واقعا دوستانه می‌نشیند شناعت کار را بیشتر می‌کند) مساله سواستفاده عمیق و غیرانسانی از حرفه‌ی خبرنگاری است. برای من، ربط چنین کاری به سیاست و هاشمی، مثل آن است که یک دکتر زنان و زایمان، از دختر هاشمی که به خواسته‌ی او در مطبش لخت شده تا معاینه شود، فیلم بگیرد و درست وقتی در زندان است به عنوان فیلم پورنو روی اینترنت بگذارد، بعد در مقابل اعتراض‌ها گفته شود که شما نوکر هاشمی هستید! در چنین حالتی – فارغ از اینکه با هاشمی و خانواده اش چقدر موافق یا مخالف باشیم- نه فقط اعتراض و محکوم کردن وظیفه است بلکه بر جامعه‌ی پزشکان است که اگر مختصر شرافتی شخصا و همیتی صنفا، دارند تا کشاندن ماجرا به محاکم صنفی و قضایی کار را دنبال کنند.

من با امیدواری تمام منتظر توضیح روشنگر نیک‌آهنگ می‌مانم. البته او در حد “ضبط” این مکالمه خطاکار است و باید از همه، اول از خانواده هاشمی، دوم از جامعه روزنامه‌نگاران ایرانی و سوم از مخاطبانش عذرخواهی کند، اما در مورد “انتشار” آن باید مدرکی نشان دهد که که این کار پست و فجیع، کار او نبوده است.
این کثافت‌کاری با ضد حمله‌های ملال‌آور مرسوم ( نوکر هاشمی، تابستان ۶۷ کجا بودی، نوکر قالیباف… ) جمع شدنی نیست. شخصا چند روز منتظر می‌مانم و اگر توضیح قانع‌کننده‌ای نیامد هر کاری که از دستم برآید برای اخراج نیک‌آهنگ کوثر از تمام رسانه‌ها و مجامعی که هر ارتباطی با روزنامه‌نگاری داشته باشد انجام می‌دهم.

ج/ مطلب جالب دیگری در این رابطه به نقل از وبلاگ مجمع دیوانگان:

«این یک مکالمه بین من و شما است که تبدیل به خبر نمی‌شه. تبدیل به هیچ چی نمی‌شه. فقط به عنوان یک هم‌فکریه». این عبارات بخشی از گفت و گویی است که با عنوان مکالمه‌ تلفنی «نیک‌آهنگ کوثر» با «مهدی هاشمی» منتشر شده است و از جانب آقای کوثر هم صحت آن‌ها تایید شده. گویا ایشان ادعا کرده بنابر حکم دادگاهی در کانادا ناچار بوده است این مکالمات را به دادگاه تحویل دهد*؛ اما من متوجه نشدم که اساسا چنین مکالمه‌ای با این تاکید گوینده بر محرمانه بودن و دوستانه بودن چرا باید ضبط شود و دادگاهی در کانادا چطور باید مطلع شود که چنین مکالمه‌ای ضبط شده که بخواهد خواستار استرداد آن به دادگاه شود؟ به هر حال من اینجا در مورد سلامت اخلاقی آقای کوثر و یا عملی که بی‌شباهت به یک عملیات اطلاعاتی از جانب نهادهای امنیتی نیست بحث نمی‌کنم. من صرفا می‌خواهم معدود نکات قابل توجه از خلال این گفت و گو را بار دیگر مرور کنم:

1- اتحاد، اتحاد، رمز پیروزی!
– مهدی هاشم: «همون اشتباهی که شما دوم خرداد کردید، اومدید آقای هاشمی رو از این‌ها (احتمالا اشاره به اصلاح‌طلب‌ها) جدا کردید، این دفعه هم دوباره دعوا انداختید بین موسوی و خاتمی و کروبی و همون کاری که اون‌ها می‌خواستند رو کردید … ببینید، اینقدر دوم خردادی‌ها به ما فحش داند، ما دوباره کنار اومدیم، گفتیم هدفمون مشترک، دعوا ننداختیم، من خودم را دارم می‌گم. به بقیه هم کاری ندارم. از سال 76. مثلا ما سال 76 می‌تونستیم آقای نوربخش رو رییس جمهور کنیم، یعنی کاندیدش کنیم، دعوا راه بندازیم. اما توافق کردیم هرکی که همه گروه‌ها قبول کنند. دونه دونه این کار رو کردیم همیشه. یعنی ما می‌دونستیم یک دونه آدم داریم، آقای خامنه‌ای، اون ور. همه این‌ور. باید متحد بشوند و جلوش وایسن. استراتژی ما این بود از روز اول. یک عده به ما ملحق می‌شدن و یک عده دور می‌شدن از این استراتژی. به قول تو همین جنبش سبز. داخلی‌ها خوب فهمیدن این دفعه، یعنی آقای موسوی و خاتمی‌ این‌ها خوب فهمیدند که نباید از هم دور بشن. تو برو تظاهرات این دفعه جلوی سازمان ملل را ببین. با تظاهرات دفعه پیش احمدی‌نژاد مقایسه کن. دفعه پیش همه با یک پرچم آمدند. یادته که؟ این دفعه با سی تا پرچم آمدند. این‌ها را آقای خامنه‌ای حال می‌کنه! همه با هم اختلاف داریم توی هزار تا مسئله، اما هممون روی اینکه آقای خامنه‌ای دیکتاتوره و باید دیکتاتور را گذاشت زمین … (یک عبارت نامفهوم احتمالا در معنای «توافق داریم»)

2- تلاش نافرجام برای چسباندن برچسب «براندازی»
– نیک‌آهنگ کوثر: «مطابق تعریف بنابر این چیزی که ما الآن داریم با هم صحبت می‌کنیم شما عملا به طیفه، اسمش چیه؟ براندازها پی‌وسته‌اید»
– مهدی هاشمی: «نه؛ حرفت را قبول ندارم».
مسئله خیلی ساده است. به باور من، تلاش نیک‌آهنگ درست به مانند تلاش تمامی نهادهای امنیتی-اطلاعاتی و یا پیاده‌نظام تبلیغاتی نظام، برای «برانداز» خواندن منتقدان رهبری، تنها مبتنی بر یکی انگاشتن «نظام» با شخص آقای خامنه‌ای است. مبنایی که هیچ یک از اصلاح‌طلبان و البته خاندان آقای هاشمی (که نمی‌دانم بخشی از اصلاح‌طلبان به حساب می‌آیند یا خیر) آن را قبول ندارند. در اندیشه اصلاحات، «نظام» متشکل از تمامی نهادها، سازمان‌ها و مسوولین و شخصیت‌هایی است که حول یک «قانون اساسی» گرد آمده‌اند. بدون تردید امکان بروز هرگونه فساد و یا کج‌روی و خودکامگی در اشخاص حقیقی وجود دارد که در این صورت حفظ و یا اصلاح نظام در اصلاح این کج‌روی‌ها تبلور خواهد یافت. (درست به همان میزان که امکان بروز فساد در ارکان حقوقی وجود دارد و راهکار درمانش در اصلاح قانون اساسی است) در این نگرش، براندازان اصلی آنانی هستند که تلاش می‌کنند همه چیز را به قامت فرد بدوزند و یک نظام برآمده از انقلابی مردمی را در سطح یک حاکمیت فردی، با شیوه «شبان و رمه» تقلیل دهند.

3- آن‌ها نمی‌خواستند مهدی هاشمی به ایران بیاید
از همان روز بازگشت به ایران و سپس بازداشت مهدی هاشمی، نکته‌ای که خانواده او، به ویژه «فاطمه هاشمی»  (اینجا+) و «عفت مرعشی» (اینجا+) بر روی آن تاکید داشتند بی‌علاقگی دستگاه امنیتی حکومت به بازگشت مهدی هاشمی بود. ادعایی که تا کنون از جانب هیچ مرجعی تکذیب نشده است. حال ناظر بی‌طرف می‌تواند از خود بپرسد چرا دستگاه امنیتی با بازگشت مهدی به ایران مخالف بوده است؟ شاید پاسخ این مسئله را ندانیم، اما قطعا انتظار داریم هر روزنامه نگار مستقلی به صورت «منطقی» و برای شفاف شدن حقیقت خواستار بازگشت مهدی هاشمی به ایران باشد، مگر اینکه:
– نیک آهنگ کوثر: «از نظر منطقی، از نظر منطقی دارم می‌گم، نه از نظر روابط خانوادگی یا چیز دیگه؛ از نظر منطقی بازگشت شما به ایران بازگشت منطقی نیست».
– مهدی هاشمی: «حالا کی گفته من می‌خوام برگردم یا برنگردم؟!» (آقای هاشمی به شدت از طرح مسئله بازگشت به ایران شگفت‌زده شده است. گویا این گفت و گو به مدت‌ها پیش از انتشار خبر بازگشت ایشان مربوط می‌شود و نیک‌آهنگ هم در جواب اینکه «چه کسی گفته من می‌خواهم برگردم» جوابی ندارد!)

4- مقاومت در برابر کودتا چه لزوم و یا دستاوردی داشت؟
مهدی هاشمی: «آقای خامنه‌ای این تصمیم را ده سال پیش گرفت که همه را بگذاره کنار و یک کادر جوان و وفادار به خودش بیاره سر کار. این را می‌خواد خیلی Peas full انجام بده که کسی نفهمه. کاری که ما توی انتخابات کردیم این کار رو علنی کردیم برای مردم. من به خود موسوی گفتم، اون خبر نداشت از این حرف‌ها، بعدش به من گفت همه حرف‌های تو درسته. گفتم خیال می‌کنی آقای خامنه‌ای می‌ذاره تو انتخابات ببری؟ ولی بدون هدف من از این کار حمایت تو چیه؟ می‌خوام ماهیت آقای خامنه‌ای را رو کنم. فرض کن اون اتفاق نمی‌افتاد. آقای خامنه‌ای می‌آمد صحبت می‌کرد. رای نیاوردید و مردم شما رو نمی‌خوان و چی و چی و چی و تموم شد دیگه. در هر صورت آقای خامنه‌ای امتیاز عملی نمی‌داد. تنها اتفاقی که افتاد آقای خامنه‌ای امتیاز عملیش، روش‌هاش برای مردم رو شد. آقای خامنه‌ای می‌خواست یک کار یواشکی انجام بده. فهمیدی؟ شما این‌ها رو نمی‌فهمی خوب!»

Advertisements

19 پاسخ

 1. دوستان میدانم که همه شما به پیچ وخمهای سیاست کاملا واقف هستید ودر واقع حرف من حکمت به لقمان آموختن است ولی مختصر خدمتتان عرض می کنم در عرض این سی واندی سال بارها عجوزه ای را بزک کردن وبعنوان لعبتی تحویل این مردم دادند ازهمتون
  عاجزا خواهش میکنم در مورد این کونه خبر ها وامثال آن دچار احساساتتان نشوید این ها همه فرع مساله است،تازمانی که یک نفر میتواند در تمام شئون زندگی یک ملت تاثیر گذار باشد باعرض معذرت ساده لوحیست دنبال مسائل سرگم کننده.پیروز باشید

 2. zanet ro mighaiem nik ahang…………………………

 3. بندگان خدا دوباره که سر کار رفتید…حالا هاشمی مظلوم شد نیک آهنگ ظالم
  اینها دارن بازیتون میدن اصل سیستم هم پابرجاست ساده لوح ها

 4. این مردیکه نیک آهنگ یه فاحشه به تمام معنی است من شخصا و قویا فکر میکنم از مجاهدین پول میگیره هر چند یه وقت اربابای کثیف تر از خودش بهش دستور میدن مثلا از زهرا رهنورد در مورد اعدام های 67 بپرسه یا موسوی رو مسخره کنه . مرتیکه کونی حروم زاده کاری به سرت بیاریم که درس عبرتی برای همه ننه جندها بشه

 5. خوشحالم بالاخره این تفرقه افکن فتانه رو شناختیم. این هاشمی هم شیرین مغز میزنه که، خیلی زیادی روش حساب کرده بودیم. از امروز بیش از این برای آزادیش تلاش میکنیم. با خیانتی که بدآهنگ خاکبرسر کرد دیگه فشار بر او افزون خواهد شد و ما برای تلاش برای کم کردن فشار به زندانیای سیاسی مسئولیم. یا اینکه میشه با روش نیک آهنگ و دلخواه خامنه ای رفتار کرد و فحش داد و فحش داد و فحش دادن رو به نسلهای بعدی وقتی دیگه ایرانی وجود نداره هم آموخت.

 6. ریدم به همگی‌!

  با تشکر و احترام

 7. نمی دونم این پروژه ای بوده یا فقط برداشت من اینه: با حرفهایی که مهدی هاشمی در این مکالمه زده به دلیل عدم محبوبیت آنهایی که ایشون داعیه ی مخالفت باهاشونو داره (حد اقل نزد قشر نخبه ی ایرانی ها) عملا خودش و خونوادش قهرمان ملی میشن. در عین حال کنترل پیامدهای اون برای پرونده ی مهدی در ایران با نفوذ و توانی که اکبر داره خیلی مشکل نخواهد بود. یعنی سود اصلی رو خانواده ی هاشمی بردن. هم خودشونو راس اپوزسیون نشون دادن، هم ایده های پریشان، انزوا و ناتوانی رهبری رو تو بوق کردن، هم اکبر رو به میانه روی معروف کردن و هم خدمت اصلاح طلبها رسیدن. کوثر فقط یه بازی غیر حرفه ای کرد این وسط. خوب انتظاری هم نمی شه داشت، کارش فقط نقاشی و کاردستی بوده دیگه! قطعا چون مخارج زندگی در غرب بالاست باید یه پولی بدست میاورده

 8. مردم ایران معاصر برای هزارمین بار ثابت کردن لیاقت اون سرزمین غنی و پشتوانه ی کهن رو ندارن. وقتی ملتی خودشو گروگان طیفی از اراذل داخلی، لب مرز و خارج نشین بکنه که همه از هم پست تر هستند معلومه که عاقبت نداره. کشور ایران باید به دلیل بلاهت ساکنینش تحت قیمومیت یه نیروی متمدن قرار بگیره و تا اقوام حاضر به خرج جایگزینی نسلی بهتر این امر ادامه پیدا کنه. در غیر این صورت تلاشی کشور غیر قابل اجتناب خواهد بود

 9. کوثر یه عوضی بیچاره است ولی مهدی هاشمی هم یه آدم بی سواد و نادوم بیشتر نیست. کسی نگران ایشون نباشه، بادمجون رفسنجان آفت نداره. فقط خوشحالم کوثر رو شناختید بالاخره

 10. faghat kai ast be ghiafeie in bache akhonde kheng negah konid ta tafavoot IQ on ro ba Nik ahange koosar motevajeh beshid, jaleb inke in martikehe dozd raise metero ham bode ast

 11. kar nikahang folgholadeh bood , baiad in vatan foroshane doozd ra dar hame hal roosva kard

 12. az ghaza nik ahang koosar be khob jaie zadeh ke sedaie in beche akhond dar omadeh, mokhalefin reghim iran baiad motevajeh bashand ke che adamhaie kodani dar raas kar hastand,

 13. با سلام. همانطور که برخی از دوستان اشاره کردند فایل صوتی قابل اعتماد نیست ولی انصافا نباید از این هنر کاریکاتوریست‌ها گذشت که علاوه بر هنرشان بر هنر تقلید صدا نیز به خوبی مسلط هستند. نمونه دیگر این کاریکاتوریست‌ها هادی حیدری کاریکاتوریست شرق تعطیل کن که صدای خامنه‌ای، جنتی، هاشمی و… را طوری تقلید می‌کند که آدم تا نبیند باورش نمی‌شود. بهرحال بهتر است خود نیک‌آهنگ بیانیه‌ای در مورد صادر و توضیح دهد که قضیه چیست؟

 14. اين كار كثيف فقط از دست کسانی چون نیک آهنگ بر میاد

 15. نیک آهنگ جان، اگرهدف تان ازاینکارمطرح کردن خودت بوده است کاملا به مقصود رسیده ای امروزفعالان سیاسی ازشما بعنوان یک آدم فروش که نظیرش دیده نشده است یاد می کنند وآن دلقک بوذری دزد که لابد سبیل شما را قسطی چرب کرده بود تاپس ازوصول 13 میلیون دلارازهاشمی سهم تورا بدهد عمده فعالان سیاسی ازرفسنجانی دل خوشی ندارند ولی تو با این کارت ورژیم بادستگیری وحبس فرزندان وی واظهارات اخیرفلاحیان درحال تبرئه وی ازاتهامات سابق وی هستید بنظرم بااین سرعت پاک شدن هاشمی درآینده ای نه چندان دوربعید نیست وی رهبراپوزیسیون رژیم هم بشود!!

 16. خیلی بیشرفه

 17. سلام دوست سبز عزيز
  ما كه مخالفين هستيم نبايد از ادبيات روش بگم بگم احمدي نژاد استفاده كنيم
  نبايدهم تند رفت و به مخالفين ديگر هم حمله كرد
  من شهروند سبز هستم
  علاقه دارم در بالاترين بنويسم
  خواهشي كه از شما دارم
  1-به وبلاگ بنده تشريف بياريد:
  shabane1.wordpress.com
  2-لطف كنيد يك دعوت نامه براي بنده بنويسيد
  ايميل بنده:
  rezazairan2500@yahoo.com
  منتظر بازديد شما از وبلاگم و خواهش براي دعوت نامه
  با تشكر

 18. من سالها با نيك آهنگ حشر و نشر نزديك داشته ام و از شخصيت جاه طلب و خودشيفته او كاملا مطلعم و به اين نتيجه رسيده ام كه او حاضر است همه چيز را فداي مطرح شدن خود بكند.

 19. hashemia 2zist hasstand in koneshon kheyli gohi hast har tarf bad bid on tarafi hastan vali khob felan badi nemivaze in wast gir krdan

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: