سه عکس، سه تمدن

اولین عکس مربوط به نروژ است و به دادگاه قاتل بیش از شصت نفر انسان بیگناه که اغلب نوجوانان نروژی بودند. قبل از شروع محاکمه قضات دادگاه با متهم دست میدهند.

دست دادن قضات نروژی با متهم به قتل دهها نوجوان (قبل از شروع محاکمه)

دست دادن قضات نروژی با متهم به قتل دهها نوجوان (قبل از شروع محاکمه)

دومین عکس مربوط است به لیبی، زمانی که قذافی دیکتاتور لیبی به دست نیروهای مخالف افتاد. به وحشیانه ترین شکل ممکن شکنجه و سپس کشته شد. این عکس دقایقی بعد از دستگیری است هنگامی که مردی تلاش میکرد تکه چوبی تیز را وارد بدن قذافی کند. در آن زمان شاید بعضی میگفتند با توجه به جنایات قذافی این وحشیگری در حق او عملی ناپسند نیست. اما غافل از اینکه وحشیگری در هر شرایطی ناپسند است… چند ماه بعد سفیر آمریکا با شرایطی نسبتا مشابه در همان لیبی کشته شد.

قذافی پس از دستگیری مورد شکنجه های غیر انسانی قرار گرفت

قذافی پس از دستگیری مورد شکنجه های غیر انسانی قرار گرفت

عکس آخر از خودمان است چند روز پیش در نیویورک، مهمان پرست سخنگوی وزارت امور خارجه مورد حمله چند تن از هموطنان قرار گرفت. فحش های بسیار رکیک دادند، به صورت او تف انداختند و او را کتک زدند. سپس در فضای مجازی منتشر کردند و بسیار هم به این وحشیگری ها افتخار کردند. این اتفاقات در خیابانی در شهر نیویورک رخ داد. اگر از ترس پلیس نبود چه تضمینی وجود دشت که همین افراد این دیپلمات را مورد شکنجه قرار نمیدادند. شکنجه از همان نوعی که با قذافی کردند از همان نوعی که در کهریزک کردند. پس به واقع چه فرقی بین ما و حکومت وحشی ما است. آیا غیر از این است که برای اصلاح، اول باید از خودمان شروع کنیم و سپس حکومت را اصلاح کنیم.

رامین مهمان پرست مورد حمله ایرانیان قرار گرفت

رامین مهمان پرست مورد حمله ایرانیان قرار گرفت

پی نوشت:

۱. ویدیو حمله به مهمان پرست

۲. لینک به ویدیوهای مربوط به قذافی

۳. لینک این مطلب در بالاترین

.

6 پاسخ

  1. خب تو کشور های غیر پیشرفته هم در دادگاه ها خشونتی دیده نمیشه ، قیاس مع الفارق کرده

  2. سلام . کاملا با شما موافق هستم ولی آیا دردی که مردم ایران و حتی لیبی کشیدن مردم نروژ هم کشیدن از کجا معلوم اونها اگه ستم دیده بودن ازما بدتر نبودن این حق جمهوری اسلامی هستش باید بدونند دیگه هیچ جایگاهی ندارند

  3. با سلام. نوشته جالبی هست و دیدگاه انسانی شما هم قابل تحسین. اما یک نکته مهم را در این مقایسه فراموش کرده اید. به هیچوجه دیکتاتورها و نوکرانشان را نمیتوان با کشورهای دمکراتیک مقایسه کرد. در مورد شخصی؛ کاملاً با شما موافقم که یک «انسان» همیشه و در همه جا بایستی «انسانی» رفتار کند. اگر روزی کشور ما بدست افراد انساندوستی مثل شما اداره شود و یک سیستم قضایی انسانی و عادلانه نیز حاکم بر کشورمان؛ چنانچه یک رفتار حتی کوچک و غیر انسانی اتفاق بیفتد میتوانیم این منطق شما را در مورد تمدن و غیره بکار بگیریم. برخورد احساسی با واقعیتهای جامعه چه مثبت و چه منفی یکی از دردهای اصلی ماست که باید بطور واقعی با آنها برخورد کنیم. در هر صورت هرچند شخصاً فردی هستم بطور مطلق مخالف خشونت و بطور وحشتناکی طرفدار عدالت؛ اما متاسفانه با این استدلال شما در مورد یک جنگ و یا مبارزه کامل ناعادلانه بین آزادیخواهان و دیکتاتورها نمیتوانم موافق باشم. در جنگ و مبارزه متاسفانه و هزاران بار متاسفانه حلوا و شیرینی پخش نمیکنند البته اگر اینرا بپذیریم که واقعیت جامعه ما این هست که در یک طرف دزدان شارلاتان جنایتکاری وجود دارند که همه چیز ملت را به فنا میدهند و در طرف دیگر ملت بیچاره و مظلومی که باید تنها خفه شوند و جواب کوچکترین اعتراضشان زندان شکنجه و اعدام هست. اگر این واقعیتها را میدانید و هنوز نسخه گل و شیرینی و دست دادن با شکنجه گران را در این شرایط میپیچید… نه؛ واقعاً نمیتونم با شما موافق باشم. در هر صورت مجددا ممنون بخاطر افکار انسانیتان. شاد باشید.

  4. MOVAFEGHAM. MA IRANIHA BADJOORI RAH RO DARIM AVAZI MIRIM! INJOOR BARKHORDHA NESHOON MIDEH TA RISDAN BE DEMOCRASI BAYAD KHEILI KAR KONIM.
    Inke mojahedin be in ADAM hamleh kardan ya na chizi az asle ghazieh kam nemikoneh! onha ham Irani hastan cheh bekhaim che nakhaim. Reza

  5. وافعیت ما ایرانیان به همین تلخی است که شما گقتید

  6. دنیا ولی‌ اما بدینسان نمیچرخد دوست عزیز ، حتا در همین ینگه دنیا

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: