جمع آوری گزارشات (عکس، ویدیو و متن) روز ۱۳ آبان (۳) / عکس از لباس شخصی‌ ها

ویدئویی که حضور گسترده سبز‌ها را در حماسه ۱۳ آبان به تصویر کشیده :

خیابان شریعتی – ‌سیدخندان / جنتی لعنتی تو دشمن ملتی :


تظاهرات ۱۳ آبان/ خیابان شریعتی ‌سیدخندان :

پاره كردن پلاكارد بزرگ خامنه اي :

گزارش سی‌ ان ان :

۱۳ آبان ‌/ شیراز خیابان ملاصدرا :

————————————-

عکس :

۱۳ آبان

۱۳ آبان

۱۳ آبان

۱۳ آبان

لباس شخصی‌ ها

لباس شخصی‌ ها

لباس شخصی‌ ها

لباس شخصی‌ ها

لباس شخصی‌ ها

لباس شخصی‌ ها

———————————————-

بهمن دارالشفایی دو گزارش بسیار خواندنی از دو شاهد عینی راجع به وقایع امروز منتشر کرده است.

در بخش‌هایی از گزارش دوم آمده است:

سر حافظ نیروهای تازه نفس موتوری از راه رسیدند. می زدند. زنی روی پله های ساختمان نوساز سر حافظ افتاده بود بدون حجاب و بقیه شانه هایشان را می مالیدند. پسر همراهش را برده بودند و او ترسیده بود مردم دلداری می دادند که پسرک از دست مامورها فرار کرده است. مسئولان ساختمان اجازه نمی دادند او را داخل ببریم اما وقتی یک گاردی که در جوب افتاده بود را آوردند به سرعت وارد ساختمانش کردند.

دوباره حمله کردند گاردی ها اما وقتی دیدند زن افتاده اون وسط فقط به نرده ها کوبیدند… زنی فریاد می زد چند باز می زنید ما را چقدر می کشید ما را. گاردی گفت که زن تازه به هوش امده را از آنجا ببریم و وقتی سرش هم داد زدند می گفت : نباید می اومد تو خیابون من می دونم این واسه چی اومده.

زن به هوش آمده دچار حمله عصبی شد بود دوید جلوی گارد ها داد می زد: چرا اومدم بگو چرا اومدم بگو… به زور مردم کشیدنش کنار و بهش آب دادن که دوباره حمله کردند. با این زن به سمت پایین دویدم که از دو طرف آمدند. همه زن بودیم و همه را زدند. به چشمان مردی که با باتوم به بازو و کمرم می کوبید نگاه می کردم. رویش را بر می گرداند و دوباره می زد. ترحم بر انگیز بود وقتی متوجه شدند که از دو طرف دارند می زند و به همین علت است که نمی توانیم فرار کنیم خودشان راه دادند که برویم… احساس بدی داشتند…

در بخشی‌هایی از گزارش اول آمده است:

ما رفتیم ایرانشهر رو بالا. تو کریم خان خیلی خیلی شلوغ بود و مردمی که از هفت تیر می اومدن می گفتن کروبی رو گرفته ان و یه نفر هم کشته شده تو هفت تیر. یه عالمه آدم هم خونی و لنگ لنگان می اومدن. گاز اشک آور و اسپری فلفل توی هوا خیلی زیاد بود. من اصغر فرهادی و لیلا حاتمی و علی مصفا رو هم توی خیابون سنایی دیدم. بعد ما رفتیم هفت تیر, اونجا هم وحشتناک مامور زیاد بود و مردم همین طوری واستاده بودن و از این طرف به اون طرف هم یه عده آدم رفت و آمد می کردن. مامور ها از روی پل های عابر فیلم می گرفتن و سر ظهر هم با ساندیس و کیک ازشون پذیرایی شد.

ما رفتیم بتهوون یه جای ثابت و تلفن زدیم این ور اون ور و شنیدیم که درگیری ها کشیده شده به بالا سمت زرتشت و عباس آباد و مطهری ویکی هم زنگ زد اونجا بهمون که از توی خونه اش توی عباس آباد می شنوه که توی خیابون صدای تیراندازی می آد و فریاد مردم.

Advertisements

15 پاسخ

 1. مرگ بر محمود پشه

 2. دوستان عزیز از سخنان بسیار مودبانه تون تشکر
  ولی به آون طرفدارای حکومت بگم که جنبش سبز دلش خیلی بزرگه و برای همتون جا هست هر وقت از کرده خود پشیمان شدید به شرط اینکه خون مردم بیگناه رو نریخته باشید , همیشه جا هست.
  ولی دوستان عزیز اینو بگم که وقتی تودهای مردم حرکت کنند دیگه هیچی جلو دارشون نیست .
  سپاه که سهل هست جد آباد سپاه هم له میشه میره پی کارش اینو همه مون تو راهپیمایی روز قدس دیدیم , تو دوران انقلاب سال 57 هم دیدیم و من به چشم خودم دیدم که این مزدورای رژیم چطور از ترس مردم وحشت کرده بودن.
  شما ازترس سرکوبگرا خبر ندارید واقعا وحشت تو نگاهشون موج میزنه و خیلیا از ترس مردم رو می زدن , حتی من با یکی از پلیسها تو همون مکان صحبت کردم دیدم واقعا ترسیده چون می دونن اگه گیر مردم بیفتن چه بلایی سرشون میاد. نون حرام آدم رو بزدل می کنه.
  در ضمن اینو بدونید که تهدید همیشه نشانه ضعف هست و کسی تهدید میکنه که کاری نتونه بکنه .
  دوستان بدونید که حق با ماست و خدا هم با ماست و پیغمبر و حسین و امامان با ما هستن .
  نهال جنبش سبز احتیاج به نور شعور داره .
  ما خونهای زیادی دادیم , شهدای جنگ , شهدای انقلاب , شهدای خود جنبش سبز این نهال رو با خونشون آبیاری کردن و این نهال در حال تبدیل شدن به درخت تناوره .
  وقتتونو تلف سروکله زدن با نادانان و مزدوران نکنید
  بدونید که امروز روز دو گروه طرفدار رژیم هستند یک گروه خود فروخته مزدور که کافر (پوشاننده حق) هستند و نمی خواهند اصلاح شوند و گروه دیگر احمقها هستند که اصلا حرفو از بیخ نمی فهمند که همون داستان خر و یاسین صدق می کنه
  بزرگترین ضربه به دشمن پیشرفت خود است .
  سعی کنید در کنار شور انقلابی که دارید شعور خود را افزایش بدید .
  با آرزوی سربلندی ایران و ایرانی

 3. This is the proudest I’ve ever been of my fellow Iranians who manage to beat the most brutal regime in the world – unarmed and only equipped with sheer resolve and uncommon valour in every battle

 4. zadane mardom ba poshtvaneh dolato artesh ke kayeh mahsob nemishe,in bardar mikam begam ageh inha poshtet nabodan ham kayeh dashti beghi biain montazeretonim,zano doktar zadan ke gondeh gozi nadareh mashti

 5. خفن، دیگه جرات چیه، حتما باید بیان خونت کس ننت بزارن تا بفهمی کی‌ جرات داره…

 6. درود

  با پوزش از شما

  «گزارشات» اشتباه است و درست آن «گزارشها» می باشد.

 7. ادم محترم واقعا دلم برایت میسوزد که دارای اینچنین فرهنگ خانوادگیی هستی. در جواب شمای نسبتا محترم عرض بکنم که ما سبزها هم مثل شما میتوانیم با چوب و چماق و کاتر رویتان را کم بکنیم اما حیف که فرهنگ خانوادگی ما این اجازه را به ما نمیدهد زیرا ما مثل شما چاقوکش به دنیا نیامدهایم. ما سبزها سبز فکر میکنیم. خدا هدایتتان بکند

 8. چیه فکر کردی چون یه باتوم دستت دادن و یه تراول چک 400000 تومانی تو جیبت گذاشتن ، حکومت هم پشتته هر گهی میتونی بخوری ، حالا تو این وضعیت حریف می طلبی؟ یه روز این گه خوریهات تموم میشه ، همونطور که گه خوریهای ساواکی های شاه هم تموم شد و به دست مردم تیکه تیکه شدن، سرنوشت امثال تو هم همینه کس ننه، اگه سواد داری یا ازت تحریم نکردن برو تاریخ رو بخون ، از این خامنه ای چلاق هم دیکتاتور تر و جلاد تر هم تو تاریخ بود مثل تیمور و چنگیز و حجاج بن یوسف و … اما همشون به گا رفتن، تا دیر نشده به خودت بیا مگه نه خارت گاییدست.

 9. اقا چرا حقیقت رو نمینویسید . مردم بودن شلوغ هم بود. ولی کشته و صدای رگبار گلوله و این دروغها چیه . اگه بنا به دروغ باشه پس شما هم فرقی با اونایی که باهاشون مخالفید نداردید. بعیده اینون بزارید ولی گفتم نگید مردم متوجه نمیشند.

 10. گه خوري زيادي نكن بچه كوني …..تخم داري بازم بياين ببينيد چيكارتون ميكنيم…..شماها جرات نداريد براچي ملت رو تحريك ميكنيد
  منتظرتونيم

 11. Har 1 nafar=1000 nafar dar in sharayete khafagn va koteda
  har 1 nafar =1000 nafar shojaat va del dareh va godrat va angizeh bara mobarezeh = 1000 nafar ast

 12. ina hame valade zena hastan ye mosht zaboon nafahme ashghal khoda ham nemidoone ba ina chi kar kone
  khak too sare inao bozorgeshoon
  ina adamayian ke khamenei madare inaram begad
  migan bokon agha kiret tabaroke

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: